מדריך קידום אתרים לאתרי סלולר

כל מה שרציתם לדעת: החל מסוגי אתרים, מגמות החיפוש במובייל
ועד טיפים מעשיים לקידום בסלולר

אתר מגיב

אתר מגיב

אתר "מגיב" (responsive website) – היא האופציה העדיפה באופן רשמי על בינג וגם על גוגל (באופן לא רשמי). המשמעות של אתר מגיב היא בעצם הפניית כל גולש לקובץ CSS המתאים למכשיר/ דפדפן שלו להצגת עיצוב מותאם לאותו קוד HTML. למעשה מדובר באתר בודד המשנה את צורתו מבחינת עיצוב על מנת להתאים ויזואלית לסוגי המסכים השונים.

עוד במאמר:

מתי כדאי להשתמש באתר מגיב
יתרונות אתר מגיב
דגשים לקידום אתר מגיב
אתר דינאמי

אתר דינאמי

אתר דינאמי (dynamic website) – היא אופציה נוספת המתאימה למקרים בהם אין אפשרות שקוד HTML אחד ישרת את כל סוגי המכשירים. במקרה זה, ה- URL-ים של האתר נשארים זהים עבור כל סוגי המכשירים בין אם מדובר בגולש אייפון (ולא רק, גם ניידים ישנים, סמארטפונים אחרים) או גולש אינטרנטי רגיל. כל סוג גולש יזוהה לפי ה- agent שלו כאשר הוא נכנס לאתר ויופנה לגרסת ה- HTML המתאימה לו ביותר.

גולשים המשתמשים במחשבים ניידים, טאבלטים או מחשבים רגילים יועברו לגרסה הרגילה של האתר ואילו גולשי הסמארטפונים (לדוגמא אייפון, גלקסי ומכשירי האנדרואיד למיניהם) יקבלו על אותן כתובות את הגרסה המותאמת של האתר. גם בעלי מכשירים ניידים ישנים, המבוססים על טכנולוגיה דוגמת WAP, שאינה מאפשרת להציג אתרים רגילים יופנו לגרסת האתר המתאימה לטכנולוגיה הרלוונטית עבורם.

עוד במאמר:

מתי כדאי להשתמש באתר דינאמי
יתרונות אתר דינאמי
דגשים לקידום אתר דינאמי
אתר מותאם למובייל

אתר מותאם למובייל

אתר מותאם על כתובת שונה (נפרד) – היא באופן לא מפתיע האופציה הפופולרית ביותר באתרים היום (כ- 80% מבעלי האתרים משתמשים בה). מאחר ותחום בניית אתרי הסלולר לא היה מפותח דיו, רוב בעלי האתרים החליטו לפתוח סאב דומיין דוגמת m.mysite.co.il או ספריה באתר, שאליהם הופנו הגולשים הנכנסים לאתר של העסק באמצעות
מכשירי מובייל.

למרות שגוגל יודע לטפל במקרים אילו, מבחינת קידום זוהי האופציה הגרועה ביותר. מאחר ומדובר בכתובות URL-ים שונות לחלוטין יש צורך לקדם כתובות חדשות מאפס, גם במקרים בהם האתר הרגיל מקודם בתוצאות החיפוש של גוגל ומופיע גבוה עבור כל
הביטויים החשובים לו.

עוד במאמר:

מתי כדאי להשתמש באתר מותאם
יתרונות אתר מותאם
דגשים לקידום אתר מותאם
5
נטוורקינג, קידום אתרים
מדורג 5 מתוך 5 לפי 4 המלצות של לקוחות וגולשים באתר.
לקריאת ההמלצות או הוספת המלצה חדשה, לחצו כאן.
עוד טיפים על קידום אתרים בסלולר מתוך ראיון קידום
האתרים PRO SEO
:
"קידום בסלולאר – במה שונה ובמה דומה הקידום בסלולאר מפרויקט "סטנדרטי" ? בהתחשב בעובדה שבעוד מספר שנים הסמארטפונים ושאר המכשירים החכמים יעלו על מספר הלפטופים והמחשבים הנייחים, אילו המלצות תוכל לתת למקדמים שרוצים "להיות שם" בשנים הבאות ?"

מיטב מקדמי האתרים בישראל משתפים אתכם בשיטות לקידום אתרים מותאמים למובייל, להמשך קריאה ...

צור קשר

שם
טלפון
דוא"ל
אתר
מהות הפניה
הערות
שאלות