הבלוג העסקי כאמצעי לדירוג גבוה יותר במנועי החיפוש

היום ארצה להתייחס לסוגיה שתמיד מעוררת דיון בעולם ה- SEO.

יש לכם אתר אינטרנט, אתר עסקי; שמעתם שבלוג הוא דרך מצוינת לקדם את האתר ולגרום לדירוגים שלכם לעלות. ועכשיו אתם שואלים- איך אני עושה את זה? איך אני גורם לבלוג למנף את האתר שלי?
עלי לומר שזה לא עד כדי כך פשוט, ולא מסתכם רק בהעלאת טמפלייט של וורדפרס לאתר, וקבלת קישורים באופן אוטומאטי לפוסטים שתפרסמו. ישנן כמה אסטרטגיות שיגרמו לזה לקרות:

1. שם הדומיין המומלץ ביותר עבור הבלוג הוא: www.yoursite.co.il/blog

זוהי הנוסחא המומלצת כיון שמנועי החיפוש מייחסים "כוח ואמון" לשם הדומיין, שעובר בירושה לתיקיות תחת הדומיין, אבל לא בהכרח מועבר לסאב-דומיין (sub-domain). באופן כזה יעבור כוח לבלוג מהדומיין הראשי. סיבה נוספת לבחירת תיקייה על פני סאב-דומיין היא שהאתר שלכם "ייהנה" מכל מה שמתפרסם בבלוג. במקרה של סאב-דומיין האתר ייהנה מהחומרים בבלוג רק במידה ותהיה הקפדה על קישוריות פנימית נכונה. בקיצור למה לקחת סיכון העדיפו תיקייה עבור הבלוג שלכם.

2. יש לשמור על מבנה הקישורים והניווט של האתר גם בבלוג-

נניח שבאתר שלכם כולל הסרגל העליון הפנייה לקטגוריות האלה: דף הבית, מוצרים, אודות החברה וכו'- שמרו על אותו המבנה גם בבלוג. תנו לגולשים אפשרות להגיע ממנו לכל הקטגוריות באתר; אל תסתפקו, למשל, רק בהפניה לדף הבית. להיפך- הוסיפו לסרגל הקטגוריות של האתר קישור לעמוד הבלוג. זה לא שפתאום צץ לו אצלכם בלוג. הבלוג הוא חלק מהאתר!

דוגמא ליישום ההמלצה הזו אתם יכולים לראות ב- SEOMOZ.

3. ואפשר גם למכור, אבל בעדינות-

אתם יכולים לשווק את המוצרים שלכם באמצעות הבלוג. אבל… השתדלו לעשות זאת באופן מעודן. אל 'תמכרו' באמצעות תוכן הפוסטים; ואל תעבירו מסר מכירתי אלא כאשר הוא רלוונטי. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא להוסיף מתחת לפוסט (במסגרת עיצובית נפרדת) כמה משפטים שיעבירו את המסר. זו יכולה להיות פרסומת שכוללת תמונה + סלוגן שיווקי. העיקר שלא תוסיפו בתוך הפוסט עצמו לינק למוצר שלכם, ותחזרו ותכתבו: קנו את המוצרים שלנו, קנו את המוצרים שלנו, קנו…..

4. כדאי לפזר תוכן איכותי בין האתר והבלוג-

במקום להגביל את האתר רק לתכנים הקשורים בחברה, ואת הבלוג לתכנים שנועדים למשוך אליכם לינקים, עשו ערבוב: שבצו באתר קטגוריית מאמרים, הוסיפו לבלוג דיאגרמות שמהן יהיו קישורים לאתר, הוסיפו לאתר קטגוריית סרטוני ווידאו… אם רוב הקישורים שאתם מקבלים יהיו לבלוג (ולא גם לקטגוריות אחרות באתר), יתייחס לזה מנוע החיפוש כך: אולי יתר הדפים באתר לא שווים דירוג… הרי כל התוכן האיכותי נמצא בבלוג!

5. הבלוג הוא אמצעי למשוך קישורים-

הדרך לעשות זאת, היא לכלול בפוסטים את מילות המפתח הרלוונטיות. אלה הן אותן מילים, שימשכו קישורים אל הפוסטים שלכם. כדאי שהן יהיו בולטות, ויופיעו בגם בכותרת של הפוסט.
ודבר נוסף- רצוי להוסיף בפוסט קישורים אל עמודי האתר שלכם, במיוחד אם הם לא מופיעים בסרגל העליון, כפי שהזכרתי קודם (סעיף 2). הוסיפו אותם בתוך הפוסט, או בתפריט צד.

השארת תגובה