יש לי בלוג עסקי ואני לא מקבל תגובות מהגולשים בו, מה לעשות?

שאלה: שלום לכולם, לא מזמן פתחתי בלוג עסקי בכדי לשתף את הלקוחות שלי בחיי היום יום של העסק. אני מעדכן אותו לפחות אחת לשבוע.

יש לי שתי שאלות:

1. למרות שיש לי כניסות, אנשים לא מגיבים בכדי שאוכל לקבל פידבקים. למה? ומה אפשר לעשות?

2. הקוראים שלי היום הם לקוחות בלבד. מאחר ולא מדובר בתוכן שאפשר ליצא אותו לאתרים כמו מאמרים, איך אפשר לקדם וויראלית את הבלוג?

תודה,

זאב

תשובה:
[— עודכן: 23/12/2007 10:10:36 על ידי המומחה: אופיר, קומפיוקול —]

שלום זאב,
אני ממליץ לך לקרוא את הפוסט הבא של הבלוג Influencal Interactive Marketing ע"י רוהיט ברגבה – הוא החל בתור "5 כללים לשיווק ויראלי" והפך עם הזמן וע"י שיתוף הקהילה למסמך בן 16 סעיפים שיכול לתת לך קריאת כיוון.
בלי כל קשר – כאשר אתה רוצה לגרום לאנשים להגיב – אחת הדרכים הטובות הנה לעורר קונפליקט, רגש, דעה שיעשו לקורא סוג מסוים של "כאב בטן" עד כדי כך שירצה להגיב (חיובי או שלילי).
בברכה,
אופיר

Regards,

Ophir Cohen – CEO
Compucall Web Marketing

Office: +972-3-6447172
Fax:      +972-3-6447173
Mobile:+972-52-4466044
https://www.compucall.co.il

תשובה:
[— עודכן: 21/12/2007 20:02:57 על ידי המומחה: עומר שובל, נטוורקינג —]

היי זאב,

בנוגע לשאלתך הראשונה אני נוטה להסכים עם ארז יתכן כי אופן הכתיבה שלך אינו "מושך תגובות" או שקהל הקוראים שלך אינו מהסוג המגיב. ללא פרטים נוספים או לינק קצת יהיה קשה לענות.

לגבי שאלתך השנייה השתמשת במונח קידום ויראלי שהוא חיבור בין שני תחומים שונים:
קידום אתרים ושיווק ויראלי.

קידום אתרים עוסק בשיפור האתר/ בלוג, השגת קישורים רלוונטיים ושאר פעולות שנועדו להביא את האתר שלך לראש התוצאות. לעומתו שיווק ויראלי אינו מקדם את האתר אלא מקדם את המסר שלך – או אם תרצה הפצת התוכן שלך לאנשים רבים.

אם כוונתך לחשוף את הבלוג שלך למנועי החיפוש תוכל לבצע זאת באמצעות השגת קישורים אליו מאתרים בתחומך, הפצת תכניך באמצעות RSS (שלא תורם משמעותית לקידום אבל יביא לך גולשים), שיתופי פעולה ועוד.
עבור תכנים באנגלית או שפות זרות אחרות ניתן להשתמש בשירותי אתרים דוגמת www.pingomatic.com, www.pingoat.com או https://pinger.blogflux.com.

אם כוונתך להפצה ויראלית תחשוב על משהו שאתה היית רוצה להעביר לחבריך ועשה אותו.

תשובה:
[— עודכן: 21/12/2007 00:57:08 על ידי המומחה: ארז זוננשיין —]

היי זאב,

ראשית, הרשה לי לברך אותך על צעד נבון בפתיחת בלוג לצורכי שיווק העסק ואמינותו. בנוגע לשאלותיך:

1. כבר שמונה שנים שאני כותב בלוג ואני מודה כי לגרום לקורא להגיב הינו אחד הדברים הקשים ביותר. ברוב המקרים בהם גולש יטרח להגיב יהיה כאשר תכתוב דבר מה שלא ימצא חן בעייניו, עם זאת, סביר להניח כי הפוסטים לא מזמינים את הגולשים להגיב. כלומר, נסה לפתח איתם התקשרות באמצעות הבלוג, העלה דילמות במטרה לקבל תשובות. אני מוכן להתחייב כי תתקבל לפחות תגובה אחת.

2. אתה צודק בהחלט על כך שיש בעיה לייצא תכני בלוג וגם אין בכך צורך, לא לשם כך הוא קיים. עם זאת, ישנם אתרים כמו "בלוגרים.נט", שווה קריאה וחדש הוט המאפשרים לך להזין תקציר לכל פוסט ולשווק אותו באופן פרטני.
בנוסף, אני מאוד מאוד ממליץ לך להיכנס לבלוגים שאתה קורא בקביעות (ואם לא, אז הגיע הזמן), ולהביע את דעתך. אתה גם תגרום לבלוגר עצמו לבוא אליך, גם לקוראים שלו שיאהבו את תגובתך, ותגדיל את הסיכוי שיגיבו בעתיד אצלך.

בשורות טובות,
ארז זוננשיין

יועץ לקידום אתרים – https://www.seo-site.co.il

השארת תגובה