פרוייקטים

להרבה מקדמי אתרים/ אנשי שיווק באינטרנט יש פרויקטים אישיים. האם יש לך פרויקט, מיזם או שירות שאתה רוצה לחלוק עמנו ?

פרויקט אישי

ניצן פלס, Digital Relationsבמקביל לייעוץ לאסטרטגיית שיווק דיגיטלית שאני מעניק לחברות ויזמים, ולמיזמים שאני מעורב בהם, אני עוסק גם בפעילות חברתית. רציתי לחלוק אתכם דווקא את הפעילות הזו; זה מעל שנה שאני פעיל בעמותת "הכלבים שבצל", עמותה שפועלת כבר מספר שנים להצלת כלבים שמועמדים להמתה.

אם לא ידעתם, כ 100,000 כלבים שלא נמצא להם בית, מורדמים בשנה ע"י הרשויות בישראל. העמותה מנסה לצמצם את המספר הזה ומוציאה כלבים בעיקר ממכלאות עירוניות, אל בתי אומנה, במטרה לחפש להם בית קבע.

גם אתם יכולים להציל חיים – אמצו כלב באופן זמני והצילו אותו ממוות בטוח! כאן

שוקי גלילי

כן, הבלוג "חומוס להמונים" שאחי טל ואני הקמנו ב-2006. הוא נולד כקוריוז והפך לפרויקט מאד מהנה ומתגמל שחיבר וחשף אותי להמון אנשים, סיפורים ומקומות בארץ ובעולם.

ורד חורי, Ewise

נכון שלכל הקולגות שמסביבי יש מיזמים פרטיים כאלו ואחרים, אבל אני האמת שאין לי פרוייקטים אישיים כי אני נהנית לעבוד עם לקוחות- לייעץ, לתת שירות ולהדריך. לכן בחרתי לספר על מיזם שהיה הבייבי שלי לפני כמה שנים כשכירה, והיום אני חלק קטן מהצוות המדהים שעובד סביבו וממשיך לטפח אותו.

המיזם הוא הכשרה של מקדמי אתרים ומשווקים באינטרנט שמתקיימת במכללת דעת השרון. בתום ההכשרה הארוכה והמקצועית יוצאים לשוק העבודה אנשי מקצוע מאוד איכותיים לתחומי SEO, PPC ו Social. כמובן שהכשרה מסוג זה בתחומים דינמיים כאלו דורשת עוד צבירה של ניסיון והמשך של למידה ובגלל זה המכללה משלבת בלימודים גם אפשרות לסטאז' במשכורת – כך שהתלמידים גם לומדים אבל גם עובדים ומשתפשפים בתחום.

אני מאוד גאה בסטודנטים שלי שחלקם הפכו ממש מפורסמים בתחום (ואפילו משתתפים בראיון הזה כמומחים..) 🙂
קסום בעיניי התהליך שאנשים עוברים מחוסר ידע בתחום וסקרנות, לרמה מקצועית טובה ולהתחלה של קריירה בתחום שאני מאוהבת בו… לאחרונה אני נדהמת מכמות הפניות שאני מקבלת לחברות שמחפשות עובדים לתחומים הללו!

כך שככל הנראה יש יותר משרות פנויות ממחפשי עבודה…. זה גורם לי להבין שיש עוד המון מקום להמשיך עם ההכשרות ולייצר עוד נותני שירותים איכותיים בתעשייה. אז אם אתם מכירים אנשים חכמים ויצירתיים עם מוטיבציה ללמוד מקצוע חדשני שניתן לעסוק בו גם מהבית – תפנו אותם אליי אני אשמח לייעץ ולעזור!

אורי זילברשטיין, Duran SEO

אני לוקח חלק בכמה מיזמים אשר מטרתם לשפר את איכות סטנדרט העבודה בשוק של קידום אתרים הן מבחינת נותני שירות והן מבחינת הידע המועבר הלאה לעולם, מתוך החזון שהשורש לשיפור סטנדרט העבודה הוא התפתחות והעצמה אישיים, כאשר אדם מפתח את תודעתו הוא יכול להסתכל בצורה רחבה הרבה יותר ואף להעניק יותר לסובבים אותו, עקרון זה מניע את כל הפרוייקטים האישיים שלי ואף נראה אותם בקרוב באוויר 🙂

אליאב חילו, Start SEO

בימים אלה אנו עובדים בשיתוף עם חברת Dooble על פיתוח של מערכת ניהול לקוחות המיועדת לחברות קידום אתרים. המערכת תכלול ניהול תשלומים, ניהול מעקב מיקומים, ניהול קישורים כולל מעקב קבוע, ועוד דברים רבים נוספים.

בין היתר תכלול המערכת איזור גישה ללקוחות בו הם יוכלו לצפות בדו"חות לפי חיתוכים מותאמים אישית.

עומר שובל, iSEO – נטוורקינג

לי באופן אישי יש פרויקט אחד בתחום המוזיקה שאני שותף בו ועוד פרויקט אחד שבשלב זה אני מנוע מלספר עליו. בחברה אנחנו חושבים על מספר מיזמים שאחד מהם הוא מדריך לפרסום ממומן על הדומיין ppc.co.il.

פבל ישראלסקי, AskPavel

לפני כמה חודשים הקמתי את Servula – חברת שירותים למקדמי אתרים, שדרכה ניתן להזמין שירותים שונים שנהוג לקנות מפרילנסרים כגון: כתיבת תוכן, בניית קישורים, תרגום, הקמת אתרים, הפצת מאמרים ועוד. המטרה העיקרית של השירות שלנו היא לחסוך זמן. לא המצאנו שירותים חדשים, אלא הקמנו פלטפורמה שדרכה ניתן להזמין שירותי קידום אתרים קיימים ולחסוך זמן בהתנהלות מול ספקים חיצוניים.

בשונה מזירות פרילנסרים כגון: elance, odesk ואפילו fiverr, אנחנו מוכרים את המוצר הסופי ובכך עוד יותר מפשטים את תהליך ההזמנה, כך שהלקוח בכלל לא בא במגע עם הספקים אלא רק בוחר את המוצר והכמות הרצויה. אנחנו לא מעבירים את האחריות על האיכות של השירותים לספקים אלא בעצמנו אחראיים עליה. לכל שירות מוגדרים קווי איכות קפדניים שמבוססים על הידע והנסיון שלנו והלקוח יודע מראש מה הוא הולך לקבל. תהליך ההזמנה פשוט וקצר ולא מצריך מהלקוח שום מעורבות או התעסקות, אנחנו דואגים לעשות את "העבודה השחורה" באיתור ספקים חדשים, תשלומים חודשיים וכו' ובסוף שולחים ללקוח דוח מפורט.

כרגע אנחנו בשלב בטא ועובדים רק עם כמה עשרות לקוחות בארץ ובחו"ל. אני ממליץ להירשם בעמוד הבית וברגע שהאתר יעלה לאוויר בחודשים הקרובים נדאג לעדכן על כך.

אמיר בר תקווה, ClickWise

היו לי בעבר כמה בלוגים שקידמתי והגיעו למקומות מאוד גבוהים במילים בעלי ערך (כמו "לימודים" לדוגמא) אבל אחרי שסגרו לי את הפרופיל בלוגים בוורדפרס ללא כל סיבה הסבר ומענה "ללמה?" וחסמו user בלי שום סיבה והתרעה (הם לא היו ספאם ולא השתמשו בשום דבר אסור, אבל מבדיקה הבנתי שזה תופעה נפוצה בוורדפרס- סגירת חשבונות סתם בלי סיבה והסבר ללא קשר גם של מהות ותוכן הבלוג).
אז הסקתי שחבל על השקעה מסוג כזה, שגם בכל מקרה עם השנים האפקטיביות שלה הלכה וירדה. יש אתרים קטנים של חברים ומשפחה שאני עוזר לקדם בזמני הפרטי (ולא לצרכי רווח שלי) שממש מצליחים בתחומם ומובילים, זה סתם בשביל סיפוק של לעזור לחברים ומשפחה בתחום שאתה מקצועי בו.

לעצמי אני מנהל הרבה מיני מחקרים ע"פ נתונים שיש לגבי אתרים שאני מקדם ונתונים שיש ברשת על אתרים אחרים.את זה אני עושה בעיקר לצרכי לימוד עצמי וקריאת המפה והחידושים שיש ולאן נושבת הרוח. חלק מהמסקנות אני מממש על פרויקטים שאני מנהל וזה עוזר מאוד ליישם משהו הרבה לפני שבכלל עלו עליו בבלוגים ופורומים ולראות איך זה נותן דחיפה וערך מוסף ענק! ללקוח שעושים את זה עבורו. זה גם לדעתי הערך האמיתי של מקדם אתרים לפרויקטים-"לעשות את המעבר לידוע והבנאלי שכבר מומלץ מה ואיך לעשות,כלומר לשפר ולשנות מתודולוגיות בזמן אמת ולהכין אתר קדימה לצפוי ולתת לו יתרון משמעותי בתחומו".

טל פריהר

יש לי האמת אחד שהייתי מת לחשוף אך לא יכול, מעבר לזה יש לי את הפורום שלי שהוא יחסית חדש, די קטן
ומאוד איכותי – https://www.tech-seo.net.

הבלוג שלי https://www.xrumer.co.il שמרכז הרבה ניסויים ותחומי עניין שלי בתחום הקידום ואני גם קשור לפרויקט שאינו אינטרנטי ברובו אותו לוויתי מהתחלה בתחום של ציוד חקלאי ויש לו גם אתר שהוא חנות ובלוג שאני מאוד אוהב: https://www.herb.co.il/.

איתן יריב, WAO

כחלק מהחזון של WAO , הצבתי מטרה להנגיש מידע התומך בהחלטת ההתקשרות עם חברות בתחום השירותים לבעלי אתרים. נכון לזמן הראיון הפרויקט עדיין בהתהוות אולם אני מניח שבזמן הפרסום הדבר השירות יהיה פעיל ונגיש באמצעות הרשמה פשוטה באתר Wao.co.il. אנו נמצאים בשלהי הכנת מנגנון איתור ודירוג בעלי מקצוע, בתחומים ספציפיים על בסיס דירוג מיטיב של לקוחות קיימים. מדובר בערוץ מדיה חברתית נוסף, לעסקים בתחומים אלו אשר נכון להיום להבנתי אינו קיים במתכונת דומה ויעילה מספיק.

זהו פיילוט, במידה והפרויקט יצלח בכוונתי לשכפל את השירות ולשפר אותו כך שיתאים לאיתור בעלי מקצוע נוספים בתחומים רבים ואחרים.

רומי יצחקי, Romii

אני מתנדבת בעמותת "קו לעובד" ופעילה חברתית בתחום זכויות אדם. מניסיוני, עמותות וארגוני מגזר שלישי עובדים במקרים רבים עם תקציבים זעומים וכלי אינטרנט זמינים וחינמיים יכולים לסייע להם לקדם את מטרותיהם במסגרת המשאבים המצומצמים שעומדים לרשותם. על מנת לקדם את השימוש במדיה חברתית בקרב ארגוני זכויות אדם בפרט והמגזר השלישי בכלל, אני עורכת סדנאות והרצאות בהתנדבות.

אני מקיימת מיזם משותף בנושא אמנות, ומעוניינת לחבר בין טכנולוגיה והעשרת החוויה של צריכת אמנות.

עמית מלכי, SEO Gavish

אוותר על זה הפעם…

ענב גלילי, TVK

אין הברכה שורה אלא במה שנסתר מן העין.

השארת תגובה