דף הבית הוא החשוב ביותר באתר ואותו בלבד יש לרשום במנועי החיפוש. לפעמים כדאי לשקול רישום של דפים אחרים באתר כדפי הכניסה עבור מנועי החיפוש:

לא תמיד העכבישים מאנדקסים את כל הדפים באתר, רובם לא יודעים לעקוב אחרי דפים מדרגה שלישית ומעלה, כלומר דפים הנמצאים בענף השלישי, יחסית לדף הבית, בעץ הספריות של האתר. אם תרשמו את כל הדפים "הבעייתיים" באתר במנועי החיפוש אתם עשויים להיחשב כספאמרים ולקבל תוצאה לא רצויה.

לעומת זאת במקרים מסוימים רישום מספר מצומצם של דפים מרכזיים יכול לעזור:

לדוגמא באתרים מסועפים עם הרבה שכבות או אתרים שיש בהם מספר תחומי עניין שונים, אפשר לרשום את הדפים הראשיים של כל תחום.

גם אם האתר שלכם משלב מספר תחומים שונים, עדיין העדיפות צריכה להינתן לרישום רק של דף אחד במנועי החיפוש. על מנת לעזור לעכביש למצוא ולאנדקס את הדפים המרכזיים של כל אחד מהתחומים באתר תוכלו לשלב בדף הבית קישורים פנימיים אל דפים אלו.

לחילופין ניתן לרשום במנוע החיפוש את מפת האתר, דף המכיל קישורים לכל החלקים החשובים באתר, במקום את דף הבית. רישום מפת האתר תקל על העכביש להגיע באופן "טבעי" אל כל אותם הדפים שאתם מעונינים שימצא באתר.

יש לזכור כי העכבישים לא אוהבים שמזמינים אותם "לארוחה" (שימוש בטופס הוספת אתר חדש) הם אוהבים לצוד את "מזונם" ברשת לבד. אם תשכילו להמעיט במספר השכבות באתר ולהשתמש בתבונה בקישורים פנימיים בין הדפים, תעזרו לעכביש לנווט ולהגיע בקלות אל כל הדפים באתר.

האם בכלל צריך לרשום את האתר ?

עקרונית לא. מנועי חיפוש שולחים את העכבישים שלהם לאנדקס אתרים חדשים ברשת והם אמורים למצוא את האתר שלכם ללא עזרה. תהליך הרישום הוא פשוט זירוז התהליך ע"י מתן הזמנה לעכביש לבוא לבקר באתר.
ביקור העכביש באתר הוא הרגע בו בוחן העכביש את האתר ותוכנו ולא הרגע בו נוסף האתר לאינדקס. הכנסת האתר לאינדקס עשויה לקחת בין 4 עד 12 שבועות, תלוי במנוע החיפוש. חשוב לדעת כי לא כל אתר יוכנס לאינדקס לאחר ביקור העכביש – אתרים שאינם עומדים בקריטריונים של מנוע החיפוש לא יוכנסו לבסיס הנתונים שלו.