האם תמליצו על ספאם קישורים כדרך קידום ?

שאלה: שאלתי אולי תשמע קצת מתריסה אך אין הכוונה לכך.

בפנל זה מופיעים באמת מספר לא מבוטל של מומחי קידום אתרים ושיווק באינטרנט. מצד שני בתוצאות החיפוש בגוגל מופיע אתר ריקונספקט עבור המונח "קידום אתרים" במקומות הראשון והשני כאשר אתרי המומחים המופיעים כאן נמצאים במקומות נמוכים יותר (או בכלל לא).

אומנם אני לא מקדם אתרים אבל ראיתי קצת קישורים נכנסים לאתר ריקונספט שכללו קישורים מאתרי עמוד אחד הכולל 2-3 פסקאות, קישורים מעמודי לינקים לא איכותיים, קישורים מאתרי צימרים או אתרים אחרים שלא קשורים לתחום, קישורים מ- footer-ים הכוללים מספר שורות גדושות בקישורים – בקיצור ספאם טהור!

ואחרי כל ההקדמה הארוכה אני חוזר לשאלה בכותרת, אם ריקונספט עבר את כולכם ע"י ספאם קישורים, האם לא עדיף ללכת בשיטתו ולקדם את האתר שלי באותו האופן ?

רועי

תשובה:
[— עודכן: 23/12/2007 10:11:03 על ידי המומחה: אופיר, קומפיוקול —]

הי רועי-
שאלה יופי יופי.

אני חושב שצריך להוסיף למשוואה כמה פרמטרים שלא באו לידי ביטוי:

א. כמה זמן האתר הנ"ל יחזיק מעמד במקומו
ב. מה יקרה לאתר, לדומיין ולסביבתו ברגע שגוגל יזהה את דפוס ההתנהגות שלו
ג. מהו הגוף המחזיק האותו אתר, מה והאם יש לו בכלל מוניטין? מהו הנזק הפוטנציאלי לעומת הרווח הפוטנציאלי מהשלכות של סעיפים 1+2?

כאמור, אם תנסה שוב לנתח את המצב, ובוא ניקח לדוגמה חברות מתחומים קצת יותר מוכרים – נניח ש-"בנק לאומי" (דוגמה, אין כל קשר למציאות) תעשה ספאם כפי שתיארת ותגיע למקום הראשון עבור הביטוי "הלוואה".
מה לדעתך יקרה לתדמית הבנק ברגע שיוודע לתקשורת שהבנק משתמש באמצעים לא כשרים? אתה יכול לדמיין את הכותרת בעיתון? אתה יכול לדמיין ארגון פיננסי ששומר על כספם של אנשים נתפס כ"גנב" או "עבריין"? וכל זאת תמורת עוד כמה לקוחות?

כאמור, השיקול הוא תועלת מול נזק. ככל שהמוניטין של הארגון חשוב לו יותר, האינטרס לבצע ספאם (לא רק במנועי החיפוש, ספאם בכלל!) יורד והנזק הפוטנציאלי יעלה.
כפי שאמר קודמי – גנבים יש בכל מקום, היו, ויהיו – אתה צריך לסגל לעצמך דרך ומטרות שיביאו אותך ליעד ארוך הטווח, וזאת – אין מה לעשות, עושים באמצעות עבודה יסודית, מתמשכת, והגונה מול הכללים.

בברכה,
אופיר כהן

Regards,

Ophir Cohen – CEO
Compucall Web Marketing

Office: +972-3-6447172
Fax:      +972-3-6447173
Mobile:+972-52-4466044
https://www.compucall.co.il

תשובה:
[— עודכן: 22/12/2007 11:02:20 על ידי המומחה: SEOIsrael ,בן פינס—]

שיטות ספאם קיימות מאז מילת החיפוש הראשונה הוקלדה.

בעבר היה הרבה יותר קל להשתמש בספאם. גוגל הולך ומשתכלל במציאת ספאם, ואני מאמין שבסופו של דבר גוגל יצליח למצוא את האתרים שמגיע להם להיות בראש התוצאות – בגלל רלבנטיות ואיכות של האתר ולא בגלל שימוש בטכניקה זו או אחרת של ספאם.

אם מסתכלים על תוצאות חיפוש לאורך זמן רואים תנודתיות במקומות הראשונים, אולם בטווח של מספר שנים האתרים האיכותיים ביותר והאמינים ביותר מגיעים לראש התוצאות.

ספאם תמיד היה ותמיד יהיה, הבעיה היא שלנקוט בשיטות ספאם כאסטרטגיה שיווקית זו דרך בעייתית. אתה לא יכול לדעת אם מחר תתעורר והאתר יהיה מחוץ לאינדקס של גוגל בגלל עונש כלשהו.

אגב, שדידת בנק היא דרך מהירה יותר לעשיית כסף מללכת ללמוד, להשיג תואר, ולהתקדם בסולם הארגוני.

השארת תגובה